Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Dbanie o aparat

Przechowywanie długoterminowe

Wyjmij baterię, jeśli produkt nie będzie używany przez dłuższy czas. Przed wyjęciem akumulatora upewnij się, że aparat jest wyłączony.

Nie przechowuj aparatu w miejscach, które:

 • są słabo wentylowane lub narażone na wilgotność powyżej 60%,
 • znajdują się w pobliżu urządzeń wytwarzających silne pola elektromagnetyczne, takich jak telewizory lub radia, lub
 • są narażone na działanie temperatur powyżej 50 ° C (122 ° F) lub poniżej -20 ° C (-4 ° F).

Czyszczenie

Procedura różni się w zależności od części wymagającej czyszczenia. Procedury są szczegółowo opisane poniżej.

 • Nie używaj alkoholu, rozcieńczalników ani innych lotnych chemikaliów.

Korpus aparatu

Użyj gruszki, aby usunąć kurz i włókna, a następnie delikatnie wytrzyj miękką, suchą ściereczką. Po użyciu aparatu na plaży lub nad morzem należy zetrzeć piasek lub sól ściereczką lekko zwilżoną wodą destylowaną i dokładnie wysuszyć aparat.

Ważne : Kurz lub inne ciała obce wewnątrz aparatu mogą spowodować nieprawidłowe działanie produktu. Uszkodzenia spowodowane obecnością ciał obcych wewnątrz aparatu nie są objęte gwarancją.

Obiektyw i wizjer

Te szklane elementy łatwo ulegają uszkodzeniu: usuń kurz i kłaczki za pomocą dmuchawy. Jeśli używasz dmuchawy aerozolowej, trzymaj puszkę pionowo, aby zapobiec wylaniu się płynu, który mógłby uszkodzić szklane elementy. Aby usunąć odciski palców i inne plamy, nałóż niewielką ilość środka do czyszczenia obiektywów na miękką szmatkę i ostrożnie wyczyść.

Monitor

Usuń kurz i kłaczki za pomocą dmuchawy. Podczas usuwania smug, odcisków palców i innych tłustych plam należy delikatnie przetrzeć powierzchnię miękką ściereczką lub irchą. Nie wywieraj nacisku, ponieważ może to spowodować uszkodzenie lub awarię.

Czyszczenie czujnika obrazu

Brud lub kurz dostający się do aparatu podczas wymiany obiektywu lub zdejmowania pokrywki korpusu może przylgnąć do przetwornika obrazu i wpłynąć na jakość zdjęć. Opcja „wyczyść czujnik obrazu” powoduje wibrowanie czujnika w celu usunięcia kurzu.

Przetwornik obrazu można wyczyścić w dowolnym momencie z poziomu menu lub można to zrobić automatycznie po wyłączeniu aparatu. Jeśli czyszczenie matrycy nie rozwiąże problemu, skontaktuj się z autoryzowanym serwisem Nikon .

Korzystanie z menu

 • Aby uzyskać maksymalny efekt, trzymaj aparat w normalnej orientacji (podstawą w dół).

 • Wybierz opcję [ Wyczyść matrycę ] w menu ustawień, a następnie wyróżnij opcję [ Start ] i naciśnij przycisk J , aby rozpocząć czyszczenie.
 • Podczas czyszczenia nie można używać elementów sterujących aparatu. Nie usuwaj ani nie odłączaj źródła zasilania.
 • Po zakończeniu czyszczenia zostanie wyświetlone menu ustawień.

Czyszczenie czujnika obrazu przy wyłączaniu

Opcja Opis
6 [ Czyść przy wyłączaniu ] Przetwornik obrazu jest automatycznie czyszczony podczas wyłączania za każdym razem, gdy aparat jest wyłączany.
[ Czyszczenie ] Automatyczne czyszczenie czujnika obrazu wyłączone.
 1. Wybierz [ Automatyczne czyszczenie ] dla [ Wyczyść matrycę ].

  Naciśnięcie 2 , gdy podświetlone jest [ Automatyczne czyszczenie ] powoduje wyświetlenie opcji [ Automatyczne czyszczenie ].

 2. Zaznacz opcję.

  Naciśnij J , aby wybrać wyróżnioną opcję.

Przestrogi: Czyszczenie czujnika obrazu

 • Korzystanie z elementów sterujących aparatu przerywa czyszczenie matrycy rozpoczęte w odpowiedzi na działanie włącznika zasilania.
 • Jeśli czyszczenie matrycy jest przeprowadzane kilka razy z rzędu, czyszczenie matrycy może zostać tymczasowo wyłączone w celu ochrony wewnętrznych obwodów aparatu. Czyszczenie można przeprowadzić ponownie po krótkim oczekiwaniu.

Czyszczenie ręczne

Jeśli ciał obcych nie można usunąć z matrycy za pomocą czyszczenia matrycy, matrycę można wyczyścić ręcznie, jak opisano poniżej. Należy jednak pamiętać, że czujnik jest niezwykle delikatny i łatwo go uszkodzić; zalecamy, aby ręczne czyszczenie było wykonywane wyłącznie przez autoryzowanego przedstawiciela serwisu Nikon .

 • Wybierz opcję [ Osłona czujnika pozostaje otwarta ] dla opcji [ Zachowanie osłony czujnika po wyłączeniu zasilania ] w menu ustawień.
 1. Wyłącz aparat i zdejmij obiektyw.

 2. Trzymając aparat tak, aby światło mogło wpadać, sprawdź czujnik obrazu pod kątem kurzu lub włókien.

  Jeśli nie ma żadnych ciał obcych, przejdź do kroku 4.

 3. Usuń kurz i włókna z czujnika za pomocą dmuchawy.

  • Nie używaj szczotki z dmuchawą. Włosie może uszkodzić czujnik.
  • Zabrudzenia, których nie można usunąć gruszką, mogą usuwać wyłącznie pracownicy autoryzowanego serwisu Nikon . W żadnym wypadku nie należy dotykać ani wycierać czujnika.

 4. Wymień obiektyw lub dostarczoną pokrywkę korpusu.

Ciało obce na czujniku obrazu

Ciała obce dostające się do aparatu podczas zdejmowania lub wymiany obiektywu lub pokrywki korpusu (lub w rzadkich przypadkach smaru lub drobnych cząstek z samego aparatu) mogą przylgnąć do matrycy, co może pojawić się na zdjęciach wykonanych w określonych warunkach. Aby zapobiec przedostawaniu się ciał obcych podczas zakładania pokrywki korpusu lub wymiany obiektywów, unikaj zakurzonych miejsc i pamiętaj o usunięciu całego kurzu i innych ciał obcych, które mogą przylegać do mocowania aparatu, mocowania obiektywu lub pokrywki korpusu. Aby chronić aparat, gdy nie ma założonego obiektywu, należy założyć dostarczoną pokrywkę korpusu. W przypadku napotkania ciał obcych, których nie można usunąć za pomocą opcji czyszczenia matrycy ( 0 Czyszczenie matrycy ), należy wyczyścić matrycę zgodnie z opisem w „Czyszczenie ręczne” ( 0 Czyszczenie ręczne ) lub zlecić czyszczenie matrycy personelowi serwisu autoryzowanego przez Nikon . Zdjęcia dotknięte obecnością ciał obcych na matrycy można retuszować przy użyciu opcji czystego obrazu dostępnych w niektórych aplikacjach do przetwarzania obrazu.

Serwisowanie aparatu i akcesoriów

Aparat jest urządzeniem precyzyjnym i wymaga regularnego serwisowania; Nikon zaleca sprawdzanie aparatu co rok do dwóch lat oraz serwisowanie raz na trzy do pięciu lat (należy pamiętać, że usługi te są płatne).

 • Częste przeglądy i serwisowanie są szczególnie zalecane w przypadku profesjonalnego użytkowania aparatu.
 • Wszelkie akcesoria regularnie używane z aparatem, takie jak obiektywy lub opcjonalne lampy błyskowe, powinny być dołączone podczas przeglądu lub serwisowania aparatu.