Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Zdjęcie ref. do usuwania kurzu

Przycisk G U B menu ustawień

Uzyskaj dane referencyjne dla opcji Image Dust Off w NX Studio . Funkcja Image Dust Off przetwarza zdjęcia NEF ( RAW ) w celu złagodzenia efektów powodowanych przez kurz przylegający do przedniej części matrycy aparatu. Więcej informacji można znaleźć w pomocy online programu NX Studio .

Pozyskiwanie danych referencyjnych do usuwania skaz obrazu

Przed pozyskaniem danych referencyjnych do usuwania skaz obrazu wybierz tryb fotografowania, obracając wybierak zdjęć/wideo w położenie C .

 1. Wybierz opcję rozpoczęcia.

  • Wyróżnij opcję [ Start ] i naciśnij przycisk J , aby natychmiast wyświetlić okno dialogowe [ Zdjęcie porównawcze do usuwania skaz obrazu ].

  • Wyróżnij opcję [ Wyczyść matrycę, a następnie uruchom ] i naciśnij J , aby wyczyścić matrycę przed rozpoczęciem. Okno dialogowe [ Image Dust Off ref photo ] zostanie wyświetlone po zakończeniu czyszczenia matrycy.
  • Aby wyjść bez pobierania danych referencyjnych do usuwania skaz obrazu, naciśnij G .

 2. Ustaw obiektyw w odległości około dziesięciu centymetrów od dobrze oświetlonego, pozbawionego cech charakterystycznych białego obiektu, wykadruj obiekt tak, aby wypełnił ekran, a następnie naciśnij spust migawki do połowy.

  • W trybie autofokusa ostrość zostanie automatycznie ustawiona na nieskończoność.
  • W trybie ręcznego ustawiania ostrości ustaw ostrość ręcznie na nieskończoność.
 3. Naciśnij spust migawki do końca, aby uzyskać dane referencyjne funkcji usuwania skaz obrazu.

  • Monitor wyłącza się po naciśnięciu spustu migawki.
  • Jeśli obiekt referencyjny jest zbyt jasny lub zbyt ciemny, aparat może nie być w stanie uzyskać danych referencyjnych funkcji usuwania skaz obrazu. W takim przypadku pojawi się komunikat, a aparat powróci do ekranu pokazanego w kroku 1. Wybierz inny obiekt referencyjny i naciśnij ponownie spust migawki.

Przestroga: Czyszczenie czujnika obrazu

Danych referencyjnych dotyczących usuwania kurzu zapisanych przed czyszczeniem matrycy nie można używać ze zdjęciami wykonanymi po przeprowadzeniu czyszczenia matrycy. Wybierz opcję [ Wyczyść matrycę, a następnie uruchom ] tylko wtedy, gdy dane referencyjne funkcji usuwania skaz obrazu nie będą używane z istniejącymi zdjęciami.

Przestrogi: Pobieranie danych referencyjnych do usuwania skaz obrazu

 • Zalecany jest obiektyw formatu FX o ogniskowej co najmniej 50 mm.
 • Gdy używasz obiektywu zmiennoogniskowego, powiększ maksymalnie.
 • Danych usuwania skaz obrazu nie można uzyskać, gdy podłączony jest obiektyw DX .
 • Te same dane referencyjne można wykorzystać do zdjęć zrobionych różnymi obiektywami lub przy różnych przysłonach.
 • Obrazy referencyjne nie mogą być wyświetlane za pomocą oprogramowania komputerowego do przetwarzania obrazu.
 • Podczas wyświetlania obrazów referencyjnych w aparacie wyświetlany jest wzór siatki.