Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

d8: tryb oglądania (zdjęcie poz.)

Przycisk G U A Menu ustawień osobistych

Wybierz, czy aparat dostosowuje podgląd w wizjerze lub na monitorze, aby odzwierciedlić wpływ ustawień fotografowania na odcień i jasność ostatecznego zdjęcia. Niezależnie od wybranej opcji efekty ustawień aparatu są zawsze widoczne w trybie wideo.

Opcja Opis
V [ Pokaż efekty ustawień ]

Efekty balansu bieli, ustawień Picture Control, kompensacji ekspozycji i innych ustawień wpływających na kolor i ekspozycję są widoczne na ekranie fotografowania. Naciśnięcie 2 , gdy podświetlona jest opcja [ Pokaż efekty ustawień ], powoduje wyświetlenie opcji [ Zawsze ] i [ Tylko, gdy lampa błyskowa nie jest używana ].

 • [ Zawsze ]: Efekty ustawień są również widoczne, gdy lampa błyskowa jest podłączona i gotowa do wyzwolenia błysku.

  • To ustawienie jest zalecane, gdy wyświetlacz jest używany do regulacji ekspozycji tła.
  • Główny obiekt może być ciemny na ekranie fotografowania.
  • Jasność sceny pokazanej na ekranie fotografowania może różnić się od rzeczywistego obiektu, jeśli TTL jest wybrane jako tryb sterowania lampą błyskową z opcją [ ON ] wybraną dla [ Ustawienia czułości ISO ] > [ Automatyczny dobór ISO ] w menu fotografowania.
 • [ Tylko gdy lampa błyskowa nie jest używana ]: Jasność wyświetlacza jest regulowana w celu ułatwienia oglądania (zgodnie z opisem w sekcji [ Dostosuj dla ułatwienia oglądania ]), gdy lampa błyskowa jest podłączona i gotowa do wyzwolenia błysku. Wpływ ustawień na kolory jest widoczny niezależnie.
 • V pojawi się na ekranie fotografowania.
W [ Dostosuj, aby ułatwić przeglądanie ]

Efekty zmian ustawień, takich jak balans bieli, ustawienia Picture Control i kompensacja ekspozycji, nie są widoczne na ekranie fotografowania. Naciśnięcie 2 , gdy podświetlona jest opcja [ Dostosuj dla ułatwienia przeglądania ], wyświetla opcje [ Auto ] i [ Niestandardowe ].

 • [ Auto ]: Kolor, jasność i inne ustawienia są dostosowywane w celu ułatwienia oglądania podczas dłuższych okresów użytkowania.
 • [ Własne ]: Naciśnij 2 , aby dokonać indywidualnych regulacji w [ Balansie bieli ], [ Ustaw Picture Control ] i [ Rozjaśnij cienie ].

  • [ Balans bieli ]: wybierz opcję [ Podgląd bieżących ustawień ], [ Auto ] i [ Wybierz temperaturę barwową ]. Wybierz opcję [ Wybierz temperaturę barwową ], aby wybrać temperaturę barwową ekranu fotografowania.
  • [ Ustaw Picture Control ]: wybierz opcję [ Podgląd bieżących ustawień ] i [ Dostosuj, aby ułatwić oglądanie ].
  • [ Rozjaśnij cienie ]: wybierz, czy lub o ile aparat ma rozjaśniać cienie (ciemne obszary) na wyświetlaczu; dostępne opcje to [ Wyłącz ], [ +1 ], [ +2 ] i [ +3 ]. Im wyższa wartość, tym większy efekt.
 • Na ekranie fotografowania pojawi się W