Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Tłumacz Google

TA USŁUGA MOŻE ZAWIERAĆ TŁUMACZENIA OBSŁUGIWANE PRZEZ GOOGLE. GOOGLE NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH TŁUMACZEŃ, WYRAŻONYCH ANI DOROZUMIANYCH, W TYM GWARANCJI WIERNOŚCI I RZETELNOŚCI TŁUMACZENIA, ANI DOROZUMIANYCH GWARANCJI PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU I NIENARUSZANIA PRAW.

Przewodniki użytkownika firmy Nikon Corporation (dalej zwana „Nikon”) zostały przetłumaczone dla wygody użytkownika z użyciem oprogramowania do tłumaczenia opartego o Tłumacza Google. W rozsądnym zakresie podjęto starania na rzecz zapewnienia wiernego tłumaczenia, jednakże należy pamiętać, że żadne tłumaczenie automatyczne nie jest bezbłędne ani nie jest przeznaczone do zastępowania pracy tłumaczy. Tłumaczenia są dostarczane w postaci usługi na rzecz użytkowników przewodników użytkownika Nikon i są oferowane „w stanie takim, w jakim są”. Nie udziela się żadnych gwarancji wyrażonych ani dorozumianych w zakresie wierności, rzetelności lub poprawności tłumaczeń z języka angielskiego na jakikolwiek inny język. Niektóre treści (jak obrazy, filmy, filmy w formacie Flash Video itp.) mogą nie zostać przetłumaczone dokładnie z uwagi na ograniczenia oprogramowania do tłumaczenia.

Tekstem oficjalnym jest angielskojęzyczna wersja przewodników użytkownika. Wszelkie rozbieżności lub różnice powstałe w wyniku tłumaczenia i obecne w tłumaczeniu nie są wiążące i nie wywołują skutków prawnych dla celów zgodności z przepisami lub egzekwowania prawa. W razie pytań dotyczących zgodności z prawdą informacji zawartych w przetłumaczonych przewodnikach użytkownika należy skorzystać z angielskojęzycznych wersji przewodników, które są wersjami oficjalnymi.

Kod czasowy

Przycisk G U 1 menu nagrywania wideo

Wybierz, czy podczas nagrywania filmów rejestrować kody czasowe z godziną, minutą, sekundą i numerem klatki dla każdej klatki. Kody czasowe nie są uwzględniane w filmach nagranych z opcją [ H.264 8-bit (MP4) ] wybraną dla opcji [ Typ pliku wideo ] w menu nagrywania wideo.

Opcja Opis
[ Nagraj kody czasowe ]
 • [ Wł. ]: Kody czasowe nagrywania. Na ekranie fotografowania pojawi się kod czasowy.
 • [ Wł. (z wyjściem HDMI ) ]: Kody czasowe będą dołączane do nagrań zapisywanych na zewnętrznych rejestratorach podłączonych do aparatu za pomocą kabla HDMI . Kamera obsługuje rejestratory z serii Atomos SHOGUN , NINJA i SUMO .
 • [ Wył. ]: Kody czasowe nie są rejestrowane.
[ Metoda zliczania ]
 • [ Record run ]: Kody czasowe są zwiększane tylko podczas nagrywania.
 • [ Free run ]: Kody czasowe są zwiększane w sposób ciągły. Kody czasowe są zwiększane, gdy aparat jest wyłączony.
[ Pochodzenie kodu czasowego ]
 • [ Resetuj ]: Zresetuj kod czasowy do 00:00:00.00.
 • [ Resetuj za pomocą pilota ]: kod czasowy można zresetować, naciskając spust migawki na opcjonalnym bezprzewodowym pilocie zdalnego sterowania WR‑T10 ( 0 „Resetuj za pomocą pilota” ).
 • [ Wprowadź ręcznie ]: Wprowadź ręcznie godzinę, minutę, sekundę i numer klatki.
 • [ Bieżący czas ]: Ustaw kod czasowy na bieżący czas wskazywany przez zegar aparatu. Przed kontynuowaniem wybierz opcję [ Strefa czasowa i data ] w menu ustawień i upewnij się, że zegar aparatu jest ustawiony na prawidłową godzinę i datę.
[ Opuść ramkę ] Wybierz [ WŁ. ], aby skompensować rozbieżności między liczbą klatek a rzeczywistym czasem nagrywania przy szybkości klatek 30 i 60 kl./s.

Uwaga: urządzenia HDMI

Wybranie opcji [ Wł. (z wyjściem HDMI ) ] dla opcji [ Nagrywaj kody czasowe ] może zakłócać przesyłanie nagrań do urządzeń HDMI .

„Resetuj za pomocą pilota”

Ta opcja umożliwia zresetowanie kodu czasowego przez naciśnięcie spustu migawki na opcjonalnym WR‑T10 sparowanym z opcjonalnym bezprzewodowym pilotem zdalnego sterowania WR‑R11a lub WR‑R10 podłączonym do aparatu.

 • Wybranie opcji [ Resetuj za pomocą pilota ] powoduje wyświetlenie okna dialogowego resetowania kodu czasowego. Naciśnij spust migawki na WR-T10 , aby zresetować kod czasowy.

 • Parowanie jednego pilota WR-T10 z wieloma bezprzewodowymi pilotami zdalnego sterowania WR-R11a / WR-R10 umożliwia równoczesne resetowanie kodów czasowych dla wielu aparatów jednym naciśnięciem spustu migawki pilota WR-T10 . W ten sposób można zsynchronizować kody czasowe dla wielu kamer, co ułatwia edycję.

Okno dialogowe resetowania kodu czasowego

Naciśnięcie spustu migawki aparatu do końca, gdy wyświetlane jest okno dialogowe resetowania kodu czasowego, powoduje zresetowanie kodu czasowego. Żadne zdjęcie nie zostanie zrobione.